Българите в Амкар нанесоха първа загуба на Левски с Митов (видео+снимки)

Отборът на Левски завърши предсезонната си подготовка със загуба от руския Амкар с 0:2 в Линдабрун. Двама бивши национали отбелязаха головете във вратата на Пламен Илиев. Първо точен бе Георги Пеев в 17-ата минута, а след това Благой Георгиев от фаул оформи крайния резултат в 84-ата минута. Поражението е първо от идването начело на тима на Николай Митов на 12-и април. Специалистът изведе тима до финал за Купата на България с Берое и мач за титлата със Славия, които завършиха наравно. Първият бе загубен с дузпи,  а пропусната победа при втория коства шампионската титла, но от игра "сините" нямаха поражение до днес с него начело.

Наставникът на "сините" заложи на само четирима от очертаващите се титуляри срещу казахстанския Иртиш (Павлодар) на 4-и юли на стадион "Георги Аспарухов". Това бяха Пламен Илиев, Димитър Везалов, Гари Родригес и Владимир Гаджев.

Последното ново попълнение на "сините" Цветан Генков пък дебютира за отбора. Той води атаката на столичани срещу състава на Пеев, Георгиев, Захари Сираков и Петър Занев, които също започнаха от първата минута.

Даниел Димов бе вторият централен бранител в защита, а Попадийн и Старокин бяха бекове. Пламен Димов игра до Гаджев като опорен халф, а Илиян Йорданов и Антонио Вутов помагаха на Генков в атака.

Още във втората минута Якубко бе близо до гол след грешка на Пламен Димов, Занев също пропусна малко след това. Руският състав определено бе по-активен в първите минути от мача, като Георгиев също пробва удар от далеч.

В 12-ата минута Генков се пребори добре в наказателното поле, като дори от легнало положение намери Пламен Димов. Младокът стреля с десния крак малко над гредата.

При следващата атака Бурмистров от воле стреля мощно в дясно от гредата на Илиев.

Логично в 17-ата минута Георги Пеев откри, след като Якубко с глава свали топката на бившия национал и той непокрит от няколко метра я оплете в мрежата. Мощният таран Якубко пропусна след подаване от Георгиев в 23-ата минута. Секунди по-късно Родригес проби отдясно, но прострелното му подаване не бе засечено от Генков.

Благо спря топката на гърди и пробва удар от въздуха в 29-ата минута, който излезе в аут.

В 35-ата минута Марубин изпусна топката пред голлинията след центриране от фаул на Гаджев, но нито един "син" играч не засече топката в мрежата и се стигна само до корнер.

Последната минута на полувремето Георгиев пробва нов силен удар от далечна дистанция, който излезе в аут, но въпреки това закономерно Амкар завърши с преднина първите 45 минути.

На почивката Стефан Велев и Мики Орачев замениха Пламен Димов и Старокин, а руснаците замениха четирима. Един от тях бе дебютиралия много силно национал Петър Занев.

Отлично подаване на Благо Георгиев за малко да завърши с втори гол в първите минути на втората част. Генков с глава на два пъти се размина с коженото кълбо при центрирания пред руската врата. Антонио Вутов пък пробва удар от далеч, минал високо над горната греда.

Светкавична контраатака на "сините" завърши без удар, след като Йорданов и Родригес се забавиха и после никой не засече центриране на Попадийн.

Хубави пробиви на Йорданов и два на Родригес завършиха отново бе гол. В 79-ата минута Генков нахлу отдясно и намери Родригес, който стреля, Марубин изби, а Чаворски от няколко метра не стреля. Последва ново подаване на Генков към младия нападател, но защитник изби неговия удар.

В 84-ата минута Благой Георгиев си изработи фаул на 25 метра от вратата. Българинът сам застана зад топката и майсторски я прати в горния десен ъгъл на Илиев за 0:2. Бившият играч на Славия дори се заяде със фен на "сините", който го псуваше преди попадението. До края на срещата нови голове не паднаха и напълно логично тимът от Премиер лигата на Русия се поздрави с успех.

Така Левски загуби четвъртата си проверка в Австрия, където записа победа с 1:0 над бразилския Арапонгас и две равенства по 1:1 с  австрийския Матерсбург и украинския Металург (Донецк).

ЛЕВСКИ - АМКАР 0:2