Литекс и Любимец не си вкараха

Литекс и Любимец завършиха 0:0 в контролна среща, играна в Ловеч. Пред погледа на собственика на ловешкия клуб Гриша Ганчев и 100 зрители на градския стадион двата тима създадоха малко голови положения. Още в 8-та минута гостите, които за пръв път ще играят в елита, можеха да открият резултата, но вратарят на Литекс Евгени Александров спаси удара на изведения на стрелкова позиция Огнянов. Това беше и единственото по-опасно положение пред двете врати за първото полувреме.

След почивката Златомир Загорчич подмени почти целия си състав, като от титулярите останаха само Берберович, Ванжер и Костадинов. В 57-та минута трима футболисти на Любимец се озоваха сами срещу Илко Пиргов, но вратарят на Литекс се справи с опасността. Най-добрата възможност за домакините пропусна Бодуров.

В 82-та минута той стреля с глава след центриране на Ванжер от корнер, но прати топката в аут. Две минути преди края и Кирил Димчев имаше възможност да открие резултата, но стреля слабо с глава. Така нулевото равенство се запази. Следващата контрола на Литекс е в събота. състав на Литекс: Александров, Недялков, Грозев, Попов, Божиков, Берберович, Ванжер, Костадинов, Цветанов, Джордан/ Пиргов, Динчев, Бодуров, Ил.Миланов, Алджов, Кр.Малинов, Здравчев, Манолов).

Снимка: Sportal.bg