Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

ЦСКА срещу Черно море на финал при децата

Отборите на ЦСКА и Черно море се класираха за финала на републиканското първенство по футбол за деца (родени 1998 г). Малките армейци отнесоха категорично Черноморец с 3:0 на изкуствения терен на стадион Академик, а Черно море се справи за втори път с Левски- 2:1 на изкуствения терен на стадион Георги Аспарухов.

Така ЦСКА отива на финала на 30-и юни с общ резултат 5:2, след 2:2 в Бургас. Варненци пък спечелиха първата среща на своя стадион с 4:3 и общо с 6:4.

Мачът на стадион Академик тръгна по вода за ЦСКА, след като още в 3-ата минута Павел Головодов откри резултата. Йоан Маринов центрира от фаул, Тодор Кръстев стреля в гредата, топката се върна в Головодов и той улучи пак гредата. При третият опит обаче русокосият бързак от Гоце Делчев не сгреши, а за това му помогна и странно статичната защита на Черноморец.

В 30-ата минута Тодор Кръстев покачи на 2:0 наказвайки нова грешка в бургаската отбрана. Петър Генчев тръгна да изнася топката, но тя му беше отнета от Айкут Рамадан. Крилото на ЦСКА проби от ляво и подаде на Кръстев, който на празна врата нямаше проблем за 2:0. Йоан Маринов вкара за 3:0 в 51-ата минута от 6 метра от дясно, след като Тодор Кръстев му свали топката с глава. До края на мача бургазлии опитаха да върнат поне попадение, но се отчетоха само с далечни удари на Христо Камакански и Мехмедали Мехмедали.

Доста по-напрегнато беше на Герена, където Левски имаше пасив само от 1 гол от първия мач. Валентин Йосков обаче откри резултата в 27-ата минута, а в 44-ата Николай Богданов удвои преднината на черноморци след пас на Йосков. Накрая малките сини таланти стигнаха само до почетен гол, дело на Георги Янев от фаул, но равенството така и не се получи.