Славен Билич се разбра с Бешикташ

Бившият старши треньор на Локомотив (Москва) Славен Билич ще води Бешикташ от новия сезон. NTV Spor съобщи, че хърватският специалист вече се е разбрал с "черните орли" и ще подпише договор за 2 години, със заплата от 800 000 евро. Очаква се той да пристигне в Истанбул в четвъртък.

Билич ще смени на поста Самет Айбаба, под чието ръководство Бешикташ финишира на трето място в турското първенство и не успя да се класира за Шампионската лига.

Славен Билич беше уволнен от Локомотив след само един сезон начело на "железничарите". Хърватинът пристигна в Москва с големи амбиции, но 9-ото място в крайното класиране принуди ръководството да го освободи.