Азаренка продължава напред, но се контузи

Полуфиналистката в последните два сезона Виктория Азаренка (Беларус) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Втората в схемата Азаренка победи Мария Жоао Кьолер (Португалия) с 6:1, 6:2 за 90 минути. Представителката на Беларус водеше с 6:1, 1:0 и 30:30, когато при опит да достигне топката, направи шпагат и огъна лошо коляното си. Тя падна на корта, извика от болка и се наложи намесата на лекар, а на корта беше допуснат дори и треньора й. По време на медицинското прекъсване дясното коляно на Азаренка беше превързано. При връщането си на корта тя загуби гейма, но продължи мача. Накуцвайки, втората в схемата Азаренка все пак спечели двубоя, най-вече след грешки на съперничката си.

Във втори кръг съперничка на Азаренка ще бъде Флавия Пенета (Италия), която отстрани представителката на домакините Елена Балтача с 6:4, 6:1.

В първия кръг отпадна номер 26 в схемата Варвара Лепченко (САЩ), която отстъпи пред Ева Бирнерова (Чехия) с 2:6, 6:4, 4:6.