Гърция победи Мексико на световното първенство за младежи

Гърция отбеляза късен гол за победа над Мексико с 2:1 на старта на група "D" от европейското първенство за 20 години в Турция, докато южноамериканският шампион Колумбия завърши наравно 1:1 срещу Австралия.

Андреас Бухалакис откри за гърците в 16-та минута на срещата, но Хорхе Есперикуета изравни за шампионите от зона КОНКАКАФ малко преди почивката. Димитрис Коловос обаче се разписа в 88-та минута и с това попадение донесе трите точки за Гърция.

В мач от група "С", Колумбия стигна трудно до равенство срещу Австралия. Гол за "кенгурутата" вкара най-младият играч на турнира - 16-годишният Даниел Де Силва.