Очаквайте в 18:00 часа: Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Ново шоу на Григор Димитров и успех над гиганта Янович (видео)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа първа победа на демонстративния турнир "The Boodles" в Англия, след като се наложи в две части над 22-ия в света Йежи Янович от Полша. Българският талант победи с 6:1, 7:6 (5) за малко повече от 80 минути, след като демонстрира добра и по-концентрирана игра и направи няколко великолепни отигравания срещу двуметровия си съперник. Срещата не мина и без характерните за турнира закачки и забавни моменти. Те преобладаваха през втория сет, когато и двамата тенисисти дадоха своя принос за шоуто на корта и смеха по трибуните.

Гришо спечели първия сет с категоричното 6:1. Нашият сънародник проби на два пъти подаването на своя съперник и за малко повече от 20 минути взе първата част от срещата. Гришо започна много концентрирано мача и проби още първото подаване на противника си, за да поведе с 3:0 гейма. При този резултат Янович спечели единствения гейм в първия сет. След това обаче Григор продължи да е по-добрият на корта и спечели всички останали геймове, за да затвори частта при 6:1.

Вторият сет започна с гейм за Янович, в който Гришо направи поредната шега с публиката, каквито са доста характерни за демонстративния турнир, провеждащ се на тревните кортове "Стоук Парк". При предимство за поляка Димитров излезе извън рамките на корта и се качи почти на трибуните, за да отрази подаването на Янович. В средата на втория сет двамата опоненти продължиха да забавляват публиката, след като Янович пожела медицински таймаут, но вместо да получи масаж от физиотерапевт с тази задача се зае Гришо, който известно време масажира поляка за радост на публиката, която веднага започна да снима интересната случка с мобилните си телефони.

Иначе на корта двамата опоненти демонстрираха равностоен тенис, като първо Янович дръпна с пробив и поведе с 2:0 гейма, но Григор се мобилизира и също проби, за да изравни резултата до 2:2. След това и двамата съперници печелеха своите геймове, за да се стигне до тайбрек, в който Янович поведе убедително с 5:2 точки, но Гришо спечели всички оставащи разигравания до края на мача, за да вземе победата със 7:5 в тайбрека и общо 2:0 сета в мача.

Това бе третият мач на Григор от демонстративния турнир на трева "The Boodles". След загубите от сърбите Янко Типсаревич и Новак Джокович, това бе първата победа за нашия сънародник на демонстративния турнир.