Страхотен Неймар развинти Мексико и прати Бразилия на полуфинал (видео)

Националният отбор на Бразилия постигна втора победа в група "А" на Купата на конфедерациите, след като надигра с 2:0 Мексико. Звездата на мача отново бе Неймар, който отбеляза първия гол в 9-ата минута, а освен това правеше каквото си иска със защитата на съперника и не остави съмнение в невероятната си класа. Той асистира и за второто попадение на Жо в даденото от съдията продължение на срещата. Освен това и два гола на "кариоките" бяха правилно отменени заради засади. С тази победа пък домакините на практика се класираха на полуфинал в турнира.

Бразилия започна мача много силно и още в 3-ата минута след заучено положение от фаул Марсело стреля от движение, но право в ръцете на вратаря. Минута по-късно попадение на Оскар бе отменено заради засада. В 9-ата минута натискът на домакините даде резултат и Даниел Алвеш центрира от дясно, топката не бе изчистена добре от защитник и стигна до Неймар, който с прекрасен удар от воле не остави шансове на вратаря - 1:0.

Дори и след гола бразилците продължиха да доминират и в 14-ата минута Алвеш отправи страхотен удар, като и вратарят на Мексико се отличи с прекрасна намеса, за да опази вратата си. Първата възможност за "ацтеките" дойде в 16-ата минута, когато Миер открадна топката от краката на Марсело в наказателното поле и отправи опасен удар, който премина до вратата. Малко по-късно обаче в 23-ата минута Неймар се пребори за една топка пред наказателното поле и отправи удар, който премина над вратата.

Постепенно обаче Мексико успя да изнесе играта по-напред и организира няколко нелоши атаки, макар и без да създава реална опасност за вратата на Жулио Сезар. В добавеното време на първата част Джовани дос Сантос реши изненадващо да стреля от фаул от малък ъгъл и това изненада бразилците, като само шансът опази вратата им, като топката премина на сантиметри над вратата.

И в началото на второто полувреме Бразилия бе по-активният отбор и още в 47-ата минута Неймар центрира от фаул и Тиаго Силва прати топката в мрежата, но голът отново не бе зачетен заради засада. След това в 55-ата минута Неймар с прекрасен пас намери Хълк сам срещу вратаря, но той прати топката покрай вратата. Минута по-късно отново Неймар направи страхотен пробив и отправи изстрел преминал до гредата.

Постепенно обаче Мексико отново изравин играта и в 60-ата минута Гуардадо направи страхотен пробив от ляво и центрира по земя, като само великолепното изчистване в последния момент на Давид Луиш попречи на топката да стигне до Чичарито, който трябваше само да я засече в опразнената врата. Бразилия пък отговори с прекрасен пробив на Паулиньо, който премина половината терен с топка в крака и я достави за Неймар, който отправи опасен удар по земя избит от вратаря.

В заключителните минути играчите на Мексико се хвърлиха в атака и на няколко пъти създадоха сумахота пред вратата на Жулио Сезар. Усилията им обаче не донесоха така нужния гол, а в добавеното време те допуснаха и второ попадение в своята врата след като Неймар финтира няколко бранители и подаде към непокрития Жо, който от близо прати топката в мрежата за крайното 2:0.

Бразилия - Мексико 2:0
1:0 Неймар (9)