Очаквайте от 10:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Волейболистките на България загубиха втората контрола срещу Турция с 1:3

Женският национален отбор на България по волейбол загуби от първия състав на Турция с 1:3 (23:25, 17:25, 25:23, 22:25) във втората контролна среща между двата отбора, играна днес в залата на Екзашибаши ВитрА в Истанбул. Така двата тима завършиха наравно, като си размениха по една победа и една загуба. В първия мач вчера българкиите надделяха над туркините с 3:2 гейма в зала "Бурхан Фелек".

Мачът беше равностоен въпреки ротациите, които селекционерът Марчело Абонданца предприемаше постоянно. В решителните моменти обаче в тази среща надделяваха турските волейболистки. Треньорът на България започна с Диана Ненова, Елица Василева, Добриана Рабаджиева, Страшимира Филипова, Цветелина Заркова, Мария Каракашева и либеро Мария Филипова. Отново, както в първата среща до края той даде възможност за изява на всички от момичетата, като използва различни варианти на игра в отделните геймове.

Първата част имаше равностойна игра, с различен превес до 20-та точка. Впоследствие домакините дръпнаха с 24:21, българските  момичета успяха да стопят разликата до 23:24. За съжаление българките пропуснаха възможност да изравнят резултата и с това да останат в играта, като туркините спечелиха гейма с 25:23. Във втората част след сервис на Мария Каракашева и добра блокада българките започнаха стабилно като поведоха с 6:2. Впоследстнве обаче допуснаха да бъдат застигнати. Резултата продължи равностойно до 12:12 след което слаботи в посрещане доведоха до точкова серия за домакините и те дръпнаха с 15:12. Разликата се запази и съперничките ни спечелиха и втората част с 25:17 и поведоха с 2:0 гейма.

Третата част отново двата тима се "захапаха" като резултата вървеше точка за точка. При 20:20 България успя да поведе с 22:20 след отличен сервис на Елица Василева. След ново равенство при 23:23, този път атаката на Доби Рабджиева бе безпогрешна, а грешка на туркините доведе до спечелване на гейма от българките с 25:23, които намалиха 1:2. Ситуацията бе идентична и в четвъртата част, когато отново имаше равенството при 20:20. Впоследствие туркините наложиха волята си и се поздравиха с крайната победа след 25:22 и 3:1.

Най-рвзултатна за българския тим бе Елица Василева, която завърши с 18 точки (1 ас и 40% ефективност в атака), а Добриана Рабаджиева добави 14 точки (1 блок, 32% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане). За тима на Турция звездата Неслихан Дарнел реализира 23 точки (2 блока, 2 аса и 39% ефективност в атака) за победата.
ТУРЦИЯ: Бахар Тьоксой 10, Гьозде Сонсирма 18, Наз Айдемир, Неслихан Дарнел 23, Деда Токатлиоолу 12, Бусра Джансу 6 - Гизем Карадайъ-либеро (Йонал Гюлдениз, Йозге Чемберчъ 4, Есра Гюмюш 2, Ергюл Авчъ)
Старши-треньор: Масимо Барболини
БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова 1, Добриана Рабаджиева 14, Цветелина Заркова 2, Мария Каракашева 6, Елица Василева 18, Страшимира Филипова 7 - Мария Филипова-либеро (Десислава Николова 1, Лора Китипова, Христина Русева 8, Габриела Коева 1, Славина Колева)
Старши-треньор: Марчело Абонданца.

Статистика: Микеле Фани (скаутмен на България)