Неописуем резил на Ривър Плейт

Ривър Плейт загуби шансове за титлата, след като в мач от предпоследния 18-и кръг на надпреварата "Торнео Финал" отстъпи като гост на Ланус с 1:5. Домакините изместиха Ривър от втората позиция в класирането и все още имат възможност да се борят за първото място с лидера Нюелс Олд Бойс. Исмаел Бланко се отличи с два гола за победителите, а по едно попадение добавиха Кристиан Чавес, Клаудио Писаро и Виктор Аяла. Чавес направи и две асистенции.

Старши треньорът на Ривър Плейт Рамон Диас се извини за представянето на отбора. "Не искахме да завършим борбата по този начин. Извинявам се на феновете за начина, по който играхме", коментира Диас.

Ланус е на шест точки, но и с два мача по-малко от водача Нюелс Олд Бойс, който победи като гост Атлетико Рафаела с 3:0. Лидерът има 38 точки, Ланус е с 32 точки и по-добра голова разлика от третия Ривър Плейт кръг преди края.

В сряда Ланус трябва да доиграе срещата си с Естудиантес. Мачът беше прекъснат след 45 минути на 10-ти юни, след като фен беше убит при сблъсъци извън стадиона. Естудиантес водеше с 2:0, когато съдията спря двубоя.

В последния кръг на 23-ти юни Ланус гостува на Сан Лоренсо, а Нюелс Олд Бойс е домакин на Архентинос Хуниорс. Ако двата отбора завършат с равен брой точки, ще има допълнителен мач за определяне на шампиона.

Сан Лоренсо е на четвърта позиция с 31 точки след успех като гост с 1:0 над Индепендиенте. В другите срещи от неделя Ол Бойс загуби с 0:1 от Расинг Клуб, Бока Хуниорс се наложи над гостуващия Арсенал с 1:0, а Унион (Санта Фе) и Велес Сарсфийлд завършиха 1:1.