Мъри детронира шампиона и спечели турнира в Куинс

Поставеният под номер едно в схемата Анди Мъри спечели турнира на трева "Куинс клъб" в Лондон след победа с 2:1 (5:7, 7:5, 6:3) над Марин Чилич. Хърватинът влезе в мача като миналогодишен шампион, но отстъпи пред британския съперник, който триумфира за трети път в Куинс след успехите през 2009 и 2011 година.

Британецът започна летящо мача и поведе с 3:0. Хърватинът, поставен под номер 5 в схемата на състезанието, успя да върне пробива. При 5:5 Чилич отново спечели сервирането на съперника си - 6:5. Хърватинът съумя да затвори сета в своя полза, след като спаси две последователни възможности за пробив. Във втория сет мачът вървеше без пробив до самия край. В последния възможен момент Мъри се възползва от грешка на съперника и спечели със 7:5.

В третия сет всичко вървеше по вода за шотландеца. Мъри проби за 3:1, след което затвърди пробива. В следващия гейм фаворитът изпусна четири възможности за пробив, но успя да вземе своето сервиране - 5:2. След това номер 2 в света изпусна мачбол при сервис на Чили, но в следващия гейм успя да триумфира за крайното - 5:7, 7:5, 6:3.

Мъри спечели двубой най-вече с по-добрата си психологична нагласа в решаващия трети сет. Британецът завоюва 27-а турнирна победа (четвърта на трева), показвайки силна игра, и затвърди заявката си да бъде сред фаворитите на "Уимбълдън".

Снимки: Getty Images/Guliver