ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Испания се справи с Норвегия и е на финал на европейското за младежи (видео)

Испания се класира на финала на европейското първенство за младежи до 21 години в Израел. В първия полуфинал испанците се наложиха с 3:0 над Норвегия. Роденият в Бразилия нападател на Бенфика Родриго Морено изведе младите иберийци напред в резултата в 45-ата минута, разписвайки се с удар от въздуха от непосредствена близост. За 2:0 точен бе звездата на Малага Франсиско Аларкон - Иско в 87-ата минута. Иско опъна мрежата на скандинавците, след като отлично нахлу в наказателното поле на противника и с чудесен удар изстреля топката под гредата на норвежката врата. Победата на испанците направи класическа нападателят на Реал Мадрид Алваро Мората, който в третата минута на добавеното време бе точен за 3:0. Мората се откъсна напред, първоначално не успя да преодолее вратаря на Норвегия, но след това насочи топката в мрежата от малък ъгъл.

Помощник-съдия на мача бе българският рефер Иво Колев.

На финала защитаващият титлата си тим на Испания ще се изправи срещу победителя от втория полуфинал, в който съперници са Италия и Холандия.