Цвети отпадна във втория кръг в Бирмингам

Първата ни ракета Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира в Бирмингам с награден фонд 235 хиляди долара, след като загуби от румънската тенисистка Сорана Кърстя с 4:6, 4:6 за 1 час и 12 минути игра. Българката допусна един пробив в първия сет и два във втория и макар че успя да върне единия, това се оказа недостатъчно, за да стигне до успеха. С победата си в първия кръг над американката Лорън Дейвис, Цвети спечели 750 долара и 1 точка за ранглистата на WTA.

Мачът започна спокойно за двете тенисистки, които взеха първите си подавания. При 2:2 румънката успя да поведе с 40:15 и имаше две възможности за пробив, но благодарение на силния си сервис Цвети успя да ги спаси и да вземе гейма. Още при следващото си подаване обаче пловдивчанката направи няколко грешки и допусна пробив на нула, който така и не успя да върне до края на сета и загуби първата част.

Още в първия гейм на втория сет Кърстя стигна отново до брейкпойнт, който успя да реализира и впоследствие да затвърди. В четвъртия гейм Цвети на два пъти имаше шанс да го върне и в крайна сметка изравни за 2:2. Последваха няколко лесно спечелени от двете тенисистки сервис-геймове, но при 4:4 румънката отново имаше два брейкпойнта, а още при първия българката изпрати топката далеч в аут. Съперничката на Цвети завърши по категоричен начин с гейм на нула и така сложи точка на мача.

В следващия кръг Сораня Кърстя ще се изправи срещу победителката от двубоя между Андреа Хлавачкова и Бояна Йовановски, които играят в момента.