Доджърс наби и после би Аризона (видео)

Общо шестима играчи и треньори бяха изгонени в резултат на две масови спречквания по време на мача между Лос Анджелис Доджърс и Аризона Дайъмъндбекс от редовния сезон в Мейджър лийг бейзбол (MLB). Тази нощ "мошениците" победиха с 5:3 като домакини на своя ст. "Доджър", но първо набиха редица представители на "гърмящите змии".

Семката на скандала бе посята в затварянето на 6-ия ининг, когато при 1 аут, празни бази и аванс от 2:0 за гостите стартерът на Аризона Йън Кенеди уцели новобранеца на Лос Анджелис Ясиел Пуиг с топката в лицето. 22-годишният аутфилдер имаше нужда от 2-3 минути, за да се освести, но след като стана ясно, че му няма нищо сериозно, играта продължи спокойно.

В отварянето на 7-ия обаче питчерът на Ел Ей Зак Грайнке явно реши да отмъщава за своя съотборник и уцели в гърба още първия излязъл да батира – Мигел Монтеро. Това доведе до първото стълпотворение в инфилда, привлякло както обитателите на двата дъгаута, така и тези от булпените. Напрежението вече бе видимо, но двата тима успяха да се разберат за около минута само с размяна на реплики в наежена поза.

Нищо обаче не можа да предотврати масовото сбиване в долната част на 7-ия, когато при 1 аут и резултат 2:2 Кенеди се изправи очи в очи с батиращия Грайнке и прати топка с 92 мили/ч (148 км/ч) право в главата на своя колега. Това отприщи гнева на играчи и треньори в синьо и те налетяха групово върху съперниците си, като успяха с всевъзможни бойни прийоми буквално да ги натикат обратно в техния дъгаут. Този път стълкновението продължи близо 5 минути, преди враждуващите страни да бъдат разтървани.

В крайна сметка от мача бяха изгонени Кенеди, мениджърът на Дайъмъндбекс Кърк Гибсън и коучът Търнър Уорд, както и Пуиг заедно с треньора на батерите в Доджърс Марк Макгуайър и риливъра Роналд Белисарио. Любопитното е, че това е втори случай на саморазправа в MLB този сезон, в който е замесен Грайнке. Точно преди два месеца – на 11 април, питчерът на Лос Анджелис получи фрактура на лявата ключица като резултат от сбиване с уцеления от него батер на Сан Диего Падрес Карлос Куентин.

Иначе победата на "синята банда" нощес донесе Тим Федеровиц, който вкара 3 точки накуп с двоен хит при пълни бази в 8-ия и така оформи крайния резултат. Тимът на Аризона бе повел с 3:2 в горната част на ининга с RBI-сингъл на Уили Блумкуист.

Така в победител се превърна риливърът на Доджърс Мат Гъриър (W 2-2), изработил последните 2 аута в 8-ия ининг. Отговорен за загубата на Дайъмъндбекс пък е Дейвид Ернандес (L 2-3, BS 4), който влезе, за да задържи резултата в затварянето на 8-ия, но бе сменен след само 2 аута.

Лос Анджелис Доджърс - Аризона Дайъмъндбекс 5:3