Испания подчини храбрите ирландци (видео)

Испания приключи подготовката си за стартиращия в края на седмицата турнир за Купата на конфедерациите с победа срещу Ейре в Ню Йорк с 2:0. Ла Роха надви ирландците в след почивката с попадения на Роберто Солдадо и Хуан Мата. Двете резерви се включиха отлично в състава на Висенте дел Боске, който през първото полувреме изпита сериозни затруднения и създаде малко голови положения.

Началото бе за испанците, но удар на Андрес Иниеста мина над напречната греда. Ирландците действаха самоотвержено в защита, а в предни позиции разчитаха основно на центрирания. "Детелините" дори можеха да поведат след груба грешка на Жерард Пике, но топката профуча покрай вратата на Виктор Валдес. Пике опита да се реваншира и беше близо до гола, но ударът му беше изчистен от ПолМакшейн.

Футболистите на Ейре се представиха на висота и след почивката. Възпитаниците на Джовани Трапатони рядко допускаха опасности пред вратата си, но първата им по-сериозна грешка беше наказана. Алваро Арбелоа центрира и Солдадо майсторски преодоля блестящия до момента страж Дейвид Форде. Последваха пропуск на Жорди Алба и отменен гол заради засада на Ейре. В края испанците бяха пълни господари на терена и удвоиха преднината си. Сантиаго Касорла изведе Мата и халфът на Челси технично прехвърли Форде за 2:0.

Първият мач на "фуриите" на Купата на конфедерациите е в неделя срещу Уругвай.

ИСПАНИЯ - ЕЙРЕ 2:0
1:0 Солдадо (69)