Голов рекорд и срамен резултат за Италия (видео)

Европейският вицешампион Италия се изложи в последната си проверка преди старта на Купата на конфедерациите. "Скуадра адзура" завърши 2:2 с Хаити, и то при положение, че водеше с 2:0 малко преди края. Емануеле Джакерини откри резултата още в 19-ата секунда, като това е най-бързият гол в историята на националния отбор. Досегашното най-добро постижение се държеше от Салваторе Бани, който преди 19 години се разписа в 20-ата секунда за победата с 2:1 над Мексико.

Двубоят в Рио де Жанейро имаше за цел да събере средства за пострадалите от унищожителното земетресение в хаити преди 3 години. Селекционерът на Италия Чезаре Прандели експерминетира със схемата 4-3-3, като в най-предни позиции действаха Алесио Черчи, Алберто Джилардино и Антонио Кандрева. Съперникът ни в световните квалификации пристигна в Рио едва 34 часа преди мача, който се игра на стадиона на Васко да Гама, и нямаше много време за подготовка.

През второто полувреме на вратата застана Федерико Маркети, който смени Салваторе Сиригу. Италианците доминираха, но действаха разконцентрирано в защита и Давиде Астори едва не си отбеляза автогол. Комбинация между резервите Марио Балотели и Стефан Ел Шаарауи доведе до втори гол за тима на Прандели в 72-ата минута. Ел Шаарауи стреля силно, вратарят Монтревил изби, но появилият се малко по-рано в игра Маркизио не сбърка при добавката.

Разочаровалият Астрой извърши нарушение в наказателното поле и Олриш Сорел върна един от от дузпа в 84-ата минута. Отпускането в редиците на "адзурите" бе видимо и в добавеното време резервата Пегеро изненада Маркети за крайното 2:2.

Това бе втори пореден много силен мач за Хаити, след като преди няколко дни отборът загуби с 1:2 от Испания.

ИТАЛИЯ - ХАИТИ 2:2
1:0 Джакерини (1)
2:0 Маркизио (72)
2:1 Сорел (84) д.
2:2 Пегеро (90+2)

Съставът на Италия: Сиригу (46 - Маркети); Маджо, Бонучи, Астори, Де Шилио; Джакерини (54 - Де Роси), Акуилани (71 - Маркизио), Диаманти (54 - Монтоливо); Черчи (60 - Ел Шаарауи), Джилардино (54 - Балотели), Кандрева.