Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Канзас Сити излъга Детройт за 6-а поредна победа

Един ининг се оказа достатъчен на Канзас Сити Роялс и Детройт Тайгърс, за да решат спора помежду си от редовния сезон в Мейджър лийг бейзбол (MLB). "Кралските" спечелиха с 3:2 у дома, като всички точки в мача на ст. "Кауфман" влязоха в рамките на 3-тата част. В отварянето на ининга "тигрите" поведоха с 2:0 благодарение на двоен хоумрън на Мигел Кабрера. В долната част пък домакините отвърнаха с троен хит с 2 RBI на Салвадор Перес и единичен с RBI на Лоренцо Кейн (на снимката).

Победата е 6-а поредна за Канзас Сити (29-32), който в момента е в най-добрата поредица в цялата MLB. Въпреки това отборът е едва трети в Централната дивизия на Американската лига, след Детройт (35-27) и Кливланд Индиънс (30-33), който пък тази нощ допусна 8-а поредна загуба при 3:6 като гост на Тексас Рейнджърс. Серията от 3 мача между Роялс и Тайгърс ще продължи днес и ще приключи утре вечер.

Снощи на възвишението за Канзас Сити започна Джереми Гътри (W 7-3), който ограничи противниковото нападение до 2 точки от 6 хита и 3 бази за боли за 6 ининга и 1/3. След него работата довършиха четирима риливъри, включително клоузърът Грег Холанд (S 13), който подпечата победата с перфектен 9-и ининг.

Стартерът на Детройт Дъг Фистър (L 5-4) пък изкара цял мач на хълма, но не получи достатъчно помощ от съотборниците си в атака и се оказа губещ заради допуснатите 3 точки от 9 хита за 8 ининга. "Смятам, че хвърлих доста добри топки, когато имаше нужда – коментира питчерът на гостите. – Но те удариха два добри хита и се оказа, че това им е било достатъчно."

Канзас Сити Роялс - Детройт Тайгърс 3:2