Мартин Чой кара 90 минути с любители

Мартин Чой проведе час и  половина практически занимания  с голяма група любители на мото спорта. На пистата край Плевен звездата на GLOBUL Racing Team изнесе и теоретичен урок пред желаещите да управляват майсторски и безопасно мотоциклет. Лекциите на европейския шампион за 2011 г. се състояха в рамките на III кръг на пистовия шампионат на Източна Европа и II кръг от първенството на България.

“Всичко мина чудесно. Участниците в заниманията бяха много доволни, искрено се надявам, че съм им бил полезен. Благодаря на хората от бензиностанции “Еко”, които за поредна година организират това мото-училище”, заяви Чой, който ще запомни уикенда и с поредната си победа на пистата. Мартин спечели надпреварата в клас SST 1000, с убедителен аванс пред основния си съперник и през този сезон Калин Кулев, и двамата - с BMW. В класирането за българския шампионат Чой води с 10 точки пред Кулев, а в източноевропейския – с 15.

“Отлично състезание, за което допринесе и огромният зрителски интерес. За себе си имах и допълнителен стимул да спечеля – за да изтрия миналогодишния спомен от падането тук и счупената ключица”, каза Чой. Утре (сряда) той заминава за Риека, където ще кара в поредния кръг от Европейския шампионат “Алпе Адрия”. Трасето е сред любимите на софиянеца с корейски корени. Именно там преди 2 години Мартин стана шампион в 9-етапната континентална надпревара.