Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Холандия и Испания се класираха за полуфиналите, Германия отпадна

Холандия и Испания си осигуриха предсрочно класиране за полуфиналите на Европейското първенство за младежи до 21 години, след като постигнаха втори победи в група "В". Холандците направиха истинска наказателна акция срещу Русия и спечелиха с 5:1 (1:0). Победителят в квалификационната група на България тотално доминираше, а опитите на руснаците да играят атакуващ футбол бяха наказвани с нови и нови голове в тяхната врата. Жоржиньо Вайналдум преди почивката, а след това Люк де Йонг направиха 2:0. Играещият за втория отбор на Реал (Мадрид) Денис Черишев върна едно попадение за Русия в 67-ата минута. След него обаче Ола Джон в 70-ата минута, Дани Хусен в 83-ата и Лерой Фер в 92-ата оформиха разгрома на Русия.

В другата среща Испания се наложи с 1:0 над Германия и изпрати Бундестима предсрочно вкъщи. Младите испанци, които защитават титлата си, стигнаха до успеха с гол на играча на Реал (Мадрид) Алваро Мората четири минути преди края на срещата.

При това положение Холандия и Испания имат по 6 точки, а Германия и Русия - по 0. В последните мачове единствено ще стане ясно крайното класиране.

В другата група "А" Италия вече си гарантира участие във финалната четворка, след като има 6 точки. Норвегия почти сигурно ще отиде също на полуфинал, тъй като има 4. Израел е с 1, а Англия с 0.