Бразилия разсипа Франция за едно полувреме (видео)

След една единствена победа в последните си шест мача, Бразилия се развихри и разгроми Франция с 3:0 в контрола, играна в Порто Алегре. Зрителите на "Арена до Гремио" видяха скучно първо полувреме, но през втората част домакините се развихриха и отбелязаха три безответни гола във вратата на Юго Лорис. Резултата откри Оскар в 54-ата минута, а в края на двубоя Ернанеш и Лукас Моура (от дузпа) направиха успеха на петкратните световни шампиони по-изразителен.

Луиш Фелипе Сколари заложи на върха на атаката на Фред. Зад централния нападател действаха Оскар, Хълк и Неймар. "Петлите" започнаха в предни позиции с Карим Бензема, а по крилата атакуваха Димитри Пайе и Матийо Валбуена.

До почивката играта беше равностойна, а двамата вратари нямаха почти никаква работа. С началото на второто полувреме "златистожълтите" притиснаха съперника и бързо успяха да поведат. Това стана след грешка на рефера Виктор Карийо, който подмина нарушение на Луис Густаво срещу Валбуена. Последва бърза контра, Фред подаде на Оскар и той отбеляза шестия си гол с националната фланелка.

Попадението на халфа на Челси направи мача много по-атрактивен. Французите бяха опасни най-вече при статичните положения, но като цяло рядко затрудняваха Жулио Сезар. В 66-ата минута Лорис като по чудо спаси удар на Фред. В края обаче защитата на "петлите" се пропуска и домакините стигнаха до нови два гола. Първо, Ернанеш вкара за 2:0 след подаване на Неймар и техничен удар, който срещна гредата преди да се оплете в мрежата. В добавеното време Лукас Мора от дузпа оформи крайния резултат.

Победата бе първа за бразилците срещу Франция от 1992 година. Съвсем скоро "Селесао" започва участието си на Купата на конфедерациите, а на "петлите" предстои контрола с Белгия.

БРАЗИЛИЯ - ФРАНЦИЯ 3:0 (0:0)
1:0 Оскар (54)
2:0 Ернанеш (85)
3:0 Моура (90) д.