Белгия е с единия крак на световното (видео)

Белгия победи Сърбия с 2:1 и направи много голяма крачка към класиране на световното първенството в Бразилия догодина. "Червените дяволи" се възползваха по най-добрия начин от изненадващата загуба на Хърватия у дома от Шотландия и вече имат аванс от 3 точки пред "шахматистите". Кевин де Брюин и Маруан Фелаини бяха точни за домакините, а Александър Коларов вкара почетното попадение за сърбите, които вече и на теория отпаднаха от битката за първите две места.

Де Брюин откри резултата в 13-ата минута с глава след асистенция на Ян Вертонген. Няколко пропуска на Кристиан Бентеке попречиха на белгийците да удвоят преднината си, а лазар Маркович не успя да изравни от удобна позиция в 37-ата минута. След почивката Фелаини засече центриране на Де Брюин от корнер и покачи на 2:0. Едва тогава сърбите се активизираха, но Тибо Куртоа парира изстрел на Маркович. Все пак, в 87-ата минута Коларов се разписа от фаул, но за повече гостите нямаха време.

Сърбия е на трето място в групата, но изостава с цели 9 точки от втория Хърватия. Белгия си гарантира минимум участие на бараж. В следващия кръг в групата Уелс приема Сърбия, а Македония е домакин на Шотландия.