Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Децата на ЦСКА нанесоха тежка загуба на Локо Пд

Детския отбор на Локомотив не успя да измъкне изгоден резултат преди реванша, след вчерашното си гостуване на един от фаворитите за републиканско първенство ЦСКА. "Черно-белите" паднаха от столичани с 6:0 насред стадион "Българска армия", което на практика обезсмисля ответния мач на Лаута в неделя от 18.00 ч.

Срещу "червените" вчера, малките набързо забравиха за мотивацията си в дните преди мача и показаха явно притеснение, което изкара на яве хаос в играта им още в първите секунди. За капак домакините стигнаха до ранен гол в 3-ата минута, което допълнително наля олово в краката на локомотивци. Единствената по-сериозна възможност за гол пък бе изпусната от Димитър Карастанев точно преди резултата да бъде удвоен. До средата на полувремето цифрата вече бе класическа и едва тогава се стигна до единични проблясъци в редиците на пловдивчани.

При 4:0 на полувремето, футболистите на ЦСКА пък очаквано не свалиха гарда и след почивката потърсиха максималния резултат. Момчетата на Иван Петров пък се опитаха да си повярват и да изчистят главите си, но погледите им към противниковата врата бяха прекалено малко.

Мачът послужи и като тревожно предупреждение и за друго - нивото на пловдивския регионален юношески футбол стремително върви надолу, което при всички случаи пречи на треньори, деца и родители да добият реална представа за състоянието на селекцията им.

Добрата новина за изградения преди по-малко от година и то в движение тим на Иван Петров е, че отрезвителното и болезнено сверяването на часовниците и важните поуки могат да са единствено от полза за това поколение подрастващи, сред които определено има можещи и талантливи деца.