Съотборник на Бербатов носи победа на Швеция над Македония (видео)

Швеция победи с 1:0 Македония в приятелска среща, играна в Малмьо. Единственото попадение за "Тре кронур" отбеляза Александър Каканиклич в края на първото полувреме. Звездата на домакините Златан Ибрахимович направи невероятни пропуски. Цели шест пъти той имаше възможност да се разпише, но не успя да го направи нито веднъж. Вратарят на Македония Томе Пачовски и заменилият го след почивката Кристиан Наумовски показаха завиден рефлекс и след удари на Каканиклич и Себастиан Ларсон.

Македонците удържаха нулевото равенство до 39-ата минута, когато Ибрахимович центрира перфектно към Каканиклич и съотборникът на Димитър Бербатов във Фулъм опъна мрежата с глава. През второто полувреме домакините продължиха да създават положения, но резултатът се запази до последния съдийски сигнал.

Титуляр за Македония беше бившият халф на Левски Дарко Тасевски.

ШВЕЦИЯ - МАКЕДОНИЯ 1:0
1:0 Каканиклич (39)