Бразилия се спаси от Англия в края при откриването на "Маракана" (видео)

С издънка на Бразилия беше открит обновеният стадион "Маракана" в Рио де Жанейро. Домакините завършиха 2:2 в контрола срещу Англия, но европейците могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като до 82-ата минута водеха с 2:1. Със странична ножица Паулиньо направи резултата 2:2 и спаси тима си от резил.

Бразилия започна много активно мача и беше по-добрият отбор през първото полувреме. На няколко пъти вратарят на гостите Джо Харт трябваше да проявява класата си, за да спаси мрежата си суха.

Закономерното се случи в 57-ата минута. Изстрел на Ернанес се отби в гредата, Фред пое отбитата топка и откри за Бразилия. Англичаните изравниха играта. Със страховита тупалка от 18 метра резервата Чембърлейн изравни само 10 минути по-късно. Уейн Рууни изведе "трите лъва" напред, след като с фанстастичен изстрел от 20-ина метра направи стража Сезар безпомощен и смълча трибуните.

Бразилия обаче не беше казала последната си дума. След опасна атака пред наказателното поле Моура подаде на Паулиньо, който от движение изпрати топката в мрежата на Харт и оформи крайния резултат - 2:2. Следващата контрола на Бразилия е с Франция, докато англичаните излизат във ваканция.

Бразилия и Англия не бяха играли на "Маракана" от 1984 г., когато европейците победиха с 2:0. Последният мач между двата отбора бе на "Уембли" през февруари и бе спечелен от домакините с 2:1.

Бразилия - Англия 2:2
1:0 - Фред (57)
1:1 - Чембърлейн (67)
1:2 - Рууни (79)
2:2 - Паулиньо (82)

Стартови състави:

Бразилия: Сезар, Алвеш, Давид Луис, Филипе,  Густаво Луис, Тиаго Силва, Паулиньо, Оскар, Неймар, Хълк, Фред.

Англия: Харт, Джонсън, Кейхил, Ягиелка, Бейнс, Уолкът, Джоунс, Карик, Лампард, Милнър, Рууни.