БМВ с убедителна тройна победа на "Ред Бул Ринг" в DTM

Бруно Спенглер спечели състезанието на "Ред Бул Ринг" в Австрия, а Марко Витман и Тимо Глок оформиха тройната победа на БМВ в третия кръг от Германския пистов шампионат за туристически автомобили (DTM).

Настоящият шампион в сериите потегли от пол-позишън и поддържаше преднината си във всички фази на надпреварата.

Той влезе най-късно от лидерите за смяна на гуми и след това не бе подложен на сериозен натиск от страна на Витман.

Марко пък от своя страна за трето поредно състезание доказва, че е най-добър от дебютантите през тази година. Той потегли втори и завърши втори, като също не допусна нито една грешка в хода на състезанието.

Бившият пилот от Формула 1 Тимо Глок бе голямата изненада в това състезание. Той стартира 12-ти на стартовата решетка, но след прекрасно каране и много добра стратегия намери място на подиума. Той спря в бокса в самото начало и след това в 33-та обиколка от общо 47 в цялото състезание и така успя да прескочи пилотите на Ауди, които бяха пред него.

Лидерът преди това състезание Майк Рокенфелер с Ауди също имаше много силно състезание, и завърши четвърти. Зад него се нареди ветеранът и негов съекипник Матиас Екстрьом.

Победителят от първия старт за сезона Аугусто Фарфус с БМВ пък завърши шести.

Най-добре класиралият се Мерцедес в състезанието в Австрия бе на Кристиян Фиторис, който завърши седми.

Зад него Топ 10 допълниха Дирк Вернер с БМВ, Гари Пафет и Паскал Верлайн с Мерцедес.