Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Юношите на ЦСКА с голям резил срещу Берое

“Берое” U17 разгроми със 7:0 връстниците си от ЦСКА в мач от XXVI кръг на Елитната юношеска група до 17 години. По два гола вкараха Александър Манолов и влезлият като резерва Михаел Лалев. По едно попадение добавиха Светлин Симеонов, Никола Грозданов и Николай Георгиев.

Мачът започна равностойно, като гостите първи нанесоха удар по посока на вратата. В 3-ата минута Борис Кирилов опита удар от границата на наказателното поле, но той бе слаб и не затрудни стража на “Берое”.

Беройци отвърнаха с атака в 6-ата минута когато след двойно подаване между Светлин Симеонов и Александър Манолов, последният от границата на вратарското поле не намери добре топката и тя попадна в ръцете на стража на “армейците”.

В 7-ата минута отново Борис Кирилов от 27-28 метра пробва силата на своя удар, но топката прелетя на около метър над вратата.

“Червените” получиха право на корнер в дясно на беройската врата в 9-ата минута. Последва центриране при което оставения непокрит Антон Митков стреля с глава, но в страни от вратата.

Армейците стигнаха до най-чистото си положение в 14-ата минута когато при добра тяхна атака Иво Исаев центрира към Едуард Атанасов, който пое добре топката и от десния ъгъл на вратарското поле отправи силен удар който Богомил Цинцарски успя с вещина да избие в корнер.

В 18-ата минута беройци получиха правото на пряк свободен удар на добра позиция. Александър Манолов стреля силно, топката се отби от стената и се насочи опасно към вратата, но премина на сантиметри от гредата.

Беройци откриха резултата в 23-ата минута когато разиграване между централните защитници завърши с 40 метров пас на Петко Ганев към Светлин Симеонов, който се озова зад гърба на защитата. Той напредна и с левия крак прониза вратата на ЦСКА.

След гола “червените” се опитаха да отвърнат на удара, но стигнаха само до неточни удари от дистанция на Тихомир Маджарски и Иво Исаев в 32-ата и 37-ата минута.

Беройци пропуснаха да увеличат аванса си в края на полувремето като Александър Манолов беше изведен сам срещу вратаря, но в последния момент бе настигнат и блокиран.

Полувремето завърши след пряк свободен удар за “Берое”. От границата на наказателното поле Светлин Симеонов прати топката на сантиметри над горната греда.

След почивката “армейците” се опитаха да организират натиск.

В 42-ата минута след изпълнение на ъглов удар Цинцарски не успя да улови топката и тя се топна на сантиметри от гол линията, където най-съобразителен бе Петко Ганев, който успя да изчисти пред връхлитащите състезатели на гостите.

Две минути по късно Иво Исаев пробва своя удар от около 25 метра, но топката мина високо над гредата в аут.

В 49-ата минута Борис Кирилов беше изведен очи в очи с вратаря на “Берое”, но не успя да го преодолее.

Бърза атака на “зелено-белите” в 51-ата минута завърши с удвояване на резултата. Александър Манолов получи топката на скорост, финтира защитник и от границата на наказателното поле с хубав удар покачи на 2:0 за “Берое”.

Този гол като че ли прекърши “армейците”. Веднага след подновяването на играта беройци спечелиха топката, последва пас на лявото крило където Светлин Симеонов финтира защитник и центрира точно на главата на Александър Манолов, който от близо покачи на 3:0.

Две минути по-късно отново той бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, който този път успя да блокира удара на играча на “Берое”.

“Берое” достигна до нов гол в 62-ата минута, когато след многоходова атака минала през Ангел Митов, Александър Манолов и Жюлиен Бенков последния намери с хубав пас Никола Грозданов, който направи резултата 4:0.

Две минути по-късно се получи и най-красивия момент от мача. След не добре изритана топка от вратаря на ЦСКА тя попадна в Николай Георгиев, който от около 35 метра без подготовка от въздуха вкара за 5:0 като топката се удари в горната греда след което се оплете в мрежата зад Павел Колев.

Само три минути трябваха на влезлият като резерва Михаел Лалев, за да запише името си сред голмайсторите. Атака за “Берое” по лявото крило завърши с прецизно центриране на Николай Георгиев успоредно на гол линията и Михаел Лалев вкара за 6:0.

В 75-ата минута отново той заби последния пирон в “ковчега” на столичани. Кирил Личев напредна и с ювелирен пас намери Михаел Лалев зад гърба на защитата на армейците. Той напредна няколко метра и с точен удар прехвърли излезлия да го пресреща вратар.

Така “Берое” разгроми своя съперник. След победата “заралии” имат 40 точки и заемат 7-ото място в групата с 40 точки. “Червените” остават десети с актив от 34 точки. Следващата седмица, на 8 юни, от 18:00 часа беройци гостуват на деветия в класирането “Чавдар” (Етрополе).

“Берое” U17 – ЦСКА U17 7:0

голмайстори:

1:0 Светлин Симеонов 23′, 2:0 Александър Манолов 51′, 3:0 Александър Манолов 52′, 4:0 Никола Грозданов 62′, 5:0 Николай Георгиев 64′, 6:0 Михаел Лалев 70′, 7:0 Михаел Лалев 75′