Базел шампион за четвърта поредна година

Базел стана шампион на Швейцария за четвърта поредна година и общо седма в последните 10 сезона. В последния кръг на швейцарското първенство Базел победи Санкт Гален с 1:0 и спечели титлата със 72 точки. Аржентинският нападател Раул Бобадия вкара единствения гол в 22-а минута. Това е първо попадение за Бобадия за Базел след трансфера му на полусезона от друг швейцарски отбор Йънг Бойс. Базел изигра маратонски сезон с 62 мача, включително 20 срещи в евротурнирите, където тимът достигна полуфинал в Лига Европа.

Втори в класирането остана рекордьорът по титли на Швейцария Грасхопърс, който в последния кръг се наложи с 4:1 над ФК Лозана-Спорт, но остана на три точки от върха. Базел и Грасхопърс ще участват в третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Санкт Гален, Цюрих и Тюн ще участват в Лига Европа. От елита изпада Сервет, който в последния кръг загуби от Люцерн с 3:4. Димитър Рангелов не игра за Люцерн заради контузия.