Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Бордо вдигна Купата на Франция

Отборът на Бордо спечели Купата на Франция, след като победи с 3:2 на финала на "Стад дьо Франс" Евиан.
"Жирондинци" бяха по-активният отбор през цялото време, но съперникът им игра равностойно през цялото време на мача. Успехът за "жирондинци" дойде едва в 89-ата минута, когато Шейх Диабате донесе победата с втория си гол в мача. Преди това той откри в 39-ата минута. За Евиан изравни Яник Сагбо в 51-ата  минута. Анри Сайве отново изведе Бордо напред само 120 секунди по-късно. В 70-ата минута Брис Джа Джедже върна равенството. Мачът вървеше към продължения, когато Диабате сложи точка на спора. Така на практика двамата тима повториха резултата от последния кръг в Лига 1, когато се срещнаха и Бордо победи с 2:1.
Това беше четвърта купа на Франция за Бордо и първа от 1987 година насам.