Равенство за Тонев и победа за Генков в Полша

Александър Тонев игра цял мач за Лех (Познан) при равенството срещу Шльонск като гост (1:1). Българският национал, който след края на сезона ще бъде продаден, беше сред най-добрите в редиците на Лех, но отборът му не успя да грабне трите точки. Рафал Муравски откри за гостите в 39-ата минута, а в 83-ата Мулунги донесе точката на Шльонск.

В друг мач от 29-ия кръг Висла надви с 1:0 на чужд терен Гурник (Забже). Попадението за тима от Краков вкара Храпек в 20-ата минута. Титуляр за Висла беше българският нападател Цветан Генков.

Лех ще завърши сезона на второ място, а сигурен шампион е Легия (Варшава). Кръг преди края на сезона Висла е на 8-а позиция.

Александър Тунчев започна като титуляр за Заглебие (Любин), но напусна терена заради травма в 38-ата минута. Той беше заменен от Мачей Ковалски-Хаберек, а отборът му падна с 0:3 на собствен терен от Лехия (Гданск). Заглебие е на 10-о място в класирането с 34 точки.

ШЛЬОНСК - ЛЕХ 1:1
0:1 Муравски (39)
1:1 Мулунги (83)

ГУРНИК - ВИСЛА 0:1
0:1 Храпек (20)