Сензационен носител на Купата на Австрия

Третодивизионният ФК Пашинг сензационно спечели Купата на Австрия, след като на финала в столицата Виена се наложи с 1:0 над шампиона на страната и най-успешен местен клуб Аустрия. Това е първи национален трофей за клуба от Трета лига, а самото им достигане до финала означаваше и класиране в турнира Лига Европа.

От своя страна отборът на Аустрия има 27 Купи на страната и се беше прицелил в дубъл. 16 500 зрители наблюдаваха финалната среща, която се игра на Стадион "Ернст Хапел". Даниел Собкова вкара победното попадение в 47-ата минута на срещата. По ирония на съдбата, Пашинг пропусна шанса си за завръщане в професионалния футбол, след като завърши на 2-о място в Регионал-лига Център. Иначе успехът им не е случаен, тъй като те победиха трите най-големи отбора по пътя си- и Ред Бул (Залцбург), и Рапид (Виена).