Бентеке разби САЩ в голово шоу

Резервата Кристиан Бентеке вкара два гола за убедителната победа на Белгия с 4:2 над САЩ в контрола, играна в Кливланд. Мачът беше отлична подготовка за двата отбора преди важните световни квалификации, които им предстоят. "Червените дяволи" излизат срещу Сърбия на 7 юни, а американците имат три мача следващия месец по пътя към Мондиал 2014.

Гостите поведоха още в началото, когато Тим Хауърд плонжира в краката на Ромелу Лукаку, но топката отиде в Кевин Миралас, който не сбърка. Тимът на Юрген Клинсман изравни в 22-ата минута след центриране на Брад Дейвис и гол с глава на Камерън.

През второто полувреме белгийците доминираха и заслужено стигнаха до успеха. Появилият се малко преди почивката Бентеке вкара за 2:1 след пас на Кевин де Брюин, а Маруан Фелаини вкара трети гол след центриране от корнер и удар с глава. До края Бентеке се разписа още веднъж за Белгия, а Клинт Демпси от дузпа направи загубата на домакините по-почетна.

САЩ - БЕЛГИЯ 2:4
0:1 Миралас (6)
1:1 Камерън (22)
1:2 Бентеке (56)
1:3 Фелаини (64)
1:4 Бентеке (71)
2:4 Демпси (80) д.

САЩ: Хауърд (46 - Гузан), Гудсън (49 - Беслер), Камерън, Гонсалес, Бийзли, Демпси, Джоунс, Клестан (81 - Холдън), Дейвис (63 - Бойд), Зуси (69 - Евънс), Алтидор (46 - Джонсън)
БЕЛГИЯ: Миньоле, Компани (72 - Жиле), Вермаелен (36 - Поконьоли), Вертонген, Алдервейрелд, Дембеле (41 - Бентеке), Фелаини, Дефур (77 - Симонс), Де Брюин (68 - Меертенс), Миралас, Лукаку (84 - Т. Азар)