Барса спечели Купата на Каталуния след дузпи срещу Еспаньол

Отборът на Барселона триумфира с Купата на Каталуния, след като на финала игран в Леида победи местния си съперник Еспаньол след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не излъчиха победител, завършвайки 1:1, като "блаугранас" се добраха до равенството едва в предпоследната минута на мача. В игра за "синьо-белите" като смяна на полувремето пък се появи българинът Мартин Петров. По пътя си към финала пък двата тима отсраниха Химнастик (Тарагона), който бе надигран с 1:0 от Барса, и Ягостера - разбит с 3:0 от Еспаньол.

Резултатът в мача откри бившият играч на Барса Шимао Саброза в 19-ата минута. "Лос кулес" обаче играха с много млади момчета в състава си, като едва през второто полувреме в игра се появиха и част от звездите на тима като Хавиер Масчерано, Давид Вийя, Сеск Фабегас, Жерард Пике и Чави Ернандес. Това даде резултат и минута преди каря Алекс Сонг асистира за Фабрегас, който отбеляза за 1:1 и доведе мача до изпълнение на дузпи. Там Барса показа по-здрави нерви и с 4:2 точни удара триумфира с купата. Единият от головете от бялата точка за Еспаньол пък бе дело на Марто Петров.

Така Барселона отново победи Еспаньол, след като го надигра и в първенството само преди няколко дни. С този успех тимът прибави 7-ото такова отличие във витрината си, докато Еспаньол вече изостава с 6 купи.

Съставите на двата отбора:

Барселона: Ойер, Патрик, С. Гомес, Адриано, Балиу, С. Роберто, Бускетс, Дос Сантос, Рафиня, Деулофеу, Педро (смени: Алексис, Масчерано, Еспиноса, Сонг, Вийя, Фабрегас, Чави, Пике, Алба)

Еспаньол: Кико, Матиони, Раул, Виктор, Форлин, Баена, Шимао, Уакасо, К. Гомес, Алфонсо, Клерк (Петров, Стуани, Колото, Алварес, Капдевила, Стуани, Верду, Х. Лопес)