Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Германия отупа Еквадор за 24 минути (видео)

Германия разби Еквадор с 4:2 в контролна среща между двата тима играна в САЩ. Бундестимът, който игра в доста експериментален състав, отбеляза и четирите си попадения в рамките на по-малко от 25 минути през първото полувреме. Головете бяха дело на Лукас Подолски в 1-ата и 17-ата минута и Ларс Бендер в 4-ата и 24-ата минута. За Еквадор пък се разписаха Антонио Валенсия в 45-ата и Валтер Айови в 84-ата минута.

Сещата започна с пълна доминация на Германия, докато играчите на Еквадор въобще не можеха да се ориентират на терена. По-малко от минута след началото на мача, груба грешка в защитата на еквадорците позволи на Лукас Подолски да отнеме топката пред наказателното поле, да напредне и да открие резултата в мача. Само три минути по-късно Сидни Сам даде великолепен извеждащ пас от дълбочина за Ларс Бендер, който изскочи очи в очи с вратаря и удвои преднината на Бундестима. В 17-ата минута резултатът стана класически като Макс Крузе бе изведен в наказателното поле, той веднага върна за Подолски на точката на дузпата и той от воле доведе нещата до 3:0. В 24-ата минута пък Германия заби и четвърти гол като Бендер получи пред наказателното поле и със силен удар под плонжа на вратаря доведе нещата до 4:0.

Едва тогава играчите на Еквадор успяха да укротят натиска на своя съперник и на свой ред започнаха по-често да поглеждат към вратата на Рене Адлер. Първо в 30-ата минута Джеферсън Монтеро отправи хубав изстрел, който се отби от напречната греда. След това южноамериканците още няколко пъти отправиха нелоши удари, за да се стигне до последната 45-та минута на полувремето, когато при едно центриране топката не бе избита добре и стигна до Антонио Валенсия, който със силен удар не остави шансове на вратаря за 4:1.

През второто полувреме Еквадор заигра доста по-добре и в началните минути отборът имаше няколко добри възможности като Кристиан Бенитес и Антонио Валенсия на два пъти пробваха рефлексите на Адлер, който обаче успя да опази вратата си от ново попадение. След това и Елвис Боне и Джеферсън Монтеро притесниха стража на Бундестима, но до гол отново не се стигна.

В същото време Германия видимо намали оборотите и едва в 70-ата минута създаде нещо по-интересно пред вратата на съперника като Хайко Вестерман отправи нелош удар с глава преминал покрай вратата. В 77-ата минута обаче Еквадор имаше нов шанс да направи загубата си по-почетна, като прекрасен удар на Боне бе спасен с мъка от вратаря. Усилията на южноамериканците все пак дадоха резултат в 84-ата минута, когато Валтер Айови с прекрасен удар от фаул оформи крайното 4:2.

Все пак срещата завърши с успех на Германия. Бундестимът пък предстои да изиграе още една контрола на американска земя срещу домакините от САЩ в неделя.

Германия - Еквадор 4:2
1:0 Подолски (1)
2:0 Л. Бендер (4)
3:0 Подолски (17)
4:0 Л. Бендер (24)
4:1 Валенсия (45)
4:2 Айови (84)

Съставите на двата отбора:

Германия: Адлер, Хьоведес, Мертезакер, Вестерман, Янсен, Л. Бендер (Волшайд 91), Нойщедтер (Райнарц 66), Сам (Шюрле 69), Дракслер (Хънт 56), Подолски (Мюлер 89), Крузе (Аого 79)

Еквадор: Бангура, Ахилер (Гуагуа 67), Еразо, Айови, Паредес, Валенсия, Нобоа (Кинонес 60), Кастийо (Сариама 70), Монтеро (Де Хесус 81), Кайседо (Боне 35), Бенитес (Рохас 61)