Монфис пречупи Гулбис в мача на деня

Французинът Гаел Монфис победи с 6:7 (5), 6:4, 7:6 (4), 6:2 Ернестс Гулбис (Латвия) в може би най-интересния мач при мъжете от четвъртия ден на "Ролан Гарос". Двубоят от втория кръг между двама от най-атрактивните тенисисти в тура предложи на зрителите много обрати, но за радост на домакините Монфис успя да прекърши съпротивата на съперника си и се поздрави с втора поредна впечатляваща победа срещу тежък противник, след като в първия кръг елиминира в пет сета №6 в схемата Томаш Бердих (Чехия).

Първият пробив в мача бе осъществен от Монфис - в петия гейм на първия сет. Гулбис обаче не след дълго върна пробива, изравнявайки резултата при 4:4. Стигна се до тайбрек, в който Гулбис успя да надделее.

Във втория сет латвиецът проби за 3:2, но веднага след това загуби своето подаване. При 4:5 Гулбис трябваше да сервира за оставане в сета, но допусна нов пробив и Монфис се върна в мача.

В третия сет Гулбис първи успя да нанесе удар на съперника си, като спечели още първото подаване на французина, но Монфис обърна нещата в своя полза и при 5:3 сервираше за сета. Тук дойде време за нов мини обрат в мача - Гулбис изравни за 5:5 и пропусна шансове за пробив в маратонския 11-гейм, в който Монфис като по чудо успя да се спаси. Последва нов тайбрек, в който обаче по-добра игра показа Монфис и французинът вече бе на сет от победата. Загубата на третия сет изглежда пречупи Гулбис, който допусна изоставане от 1:4 в четвъртата част и трябваше да се примири с поражението.

В третия кръг Монфис ще играе с испанеца Томи Робредо, който записа днес петсетова победа срещу Игор Сайслинг (Холандия), въпреки че губеше с 0:2 части.