Надал загуби сет в първия кръг на "Ролан Гарос"

Седемкратният шампион Рафаел Надал загуби сет в мача си от първия кръг на "Ролан Гарос". Поставеният под №4 в схемата испанец пречупи германеца Даниел Брандс с 4:6, 7:6 (4), 6:4, 6:3.

Брандс игра смело и създаде доста проблеми на Рафа в първите два сета. В първата част играта вървеше гейм за гейм без пробиви, но при 5:4 в своя полза германецът спечели подаването на съперника си, а с това и сета.

Във втория сет също нямаше пробиви, а в последвалия тайбрек Брандс започна вихрено и поведе с 3:0. Надал обаче отговори с 4 поредни точки, след което германецът изравни за 4:4. Надал обаче спечели следващите три точки и изравни резултата в сетовете.

Още в самото начало на третия сет Надал успя да реализира пробив. В осмия гейм, при 4:3 за Надал, Брандс стигна до брейкпойнт, но не успя да върне пробива и загуби третия сет.

Четвъртата част започна идентично на третата - с ранен пробив на Надал. Силите на 59-ия в световната ранглиста германец в четвъртия сет стигнаха за три сета и Надал се класира за втория кръг, макар и по-трудно от очакванията.

Следващият съперник на Надал ще е победителят от срещата между Мартин Клижан (Словакия) и Майкъл Ръсел (САЩ).