Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Македония на Ники Желязков отнесе Украйна с 3:0

Мъжкият национален отбор на Македония се класира за третия кръг от европейските квалификации за Световно първенство 2014, след като в първия постигна чиста победа и в последния си трети мач.  Волейболистите на българския треньорски тандем Николай Желязков и Георги Петров надиграха и прекия си конкурент за първото място в Група F – Украйна, с 3:0 (29:27, 25:23, 25:14) и спечелиха групата без нито един загубен гейм.  За украинците остана второто място и те ще трябва да преминат и през втория квалификационен кръг през октомври.

Българинът Гьоко Йосифов получи най-високата статистическа оценка измежду съотборниците си в македонския тим.  Централният блокировач отбеляза 7 точки (1 ас, 5 атаки, 1 блокада).  Другият български гражданин при Воеводите – разпределителят Гьорги Гьоргиев, влезе в игра от ъгъла през първата и през втората част, а за третата вече бе в основната седморка на Желязков.  Той реализира точки и от трите си опита за атака.

Заключителната фаза от европейските квалификации за световно първенство 2014 ще се проведе през януари.