Радост за Лион и Ница

Последният кръг на Лига 1 се оказа щастлив за отборите на Лион и Ница. Двата тима постигнаха целите си, които имаха преди последнте си мачове от френския шампионат и се класираха съответно за Шампионската лига и Лига Европа.

"Хлапетата" нямаха проблеми с Рен и го победиха с 2:0 след попадение на Лисандро Лопес от дузпа и нов шедьовър от пряк-свободен удар на младия халф Клемен Грение. "Орлетата" пък надвиха със същия резултат като гост Аячо с голове на Дарио Цвитанич и Ерик Ботеак през втората част. Така Лион финишира на трето място с 67 точки и се завръща в ШЛ след година oтсъствие. Ница пък е четвърти с 64 и ще играе в Европа за първи път от 16 години насам.

Разочарованието от последния мач е за Лил, който не успя да победи Сент Етиен като домакин и пропуска европейските клубни турнири догодина. Срещата завърши 1:1 след голове на Соломон Калу за домакините и Ромен Амума за гостите. Лил завършва на шесто място с 62 точки, докато "зелените" са с една повече на пета позиция и ще играят в Европа, благодарение на спечелването на Купата на Лигата.