Шампионът ПСЖ завърши сезона с победа

Новият шампион на Франция Пари Сен Жермен завърши сезона подобаващо с победа с 3:1 в гостуването си на Лориен. Мачът бе без значение и за двата отбора, но все пак гостите показаха, че неслучайно взимат златните медали през тази кампания в Лига 1 и с попадения на Златан Ибрахимович в 51-ата и Кевин Гамейро в 63-ата и 65-ата минута осигуриха 24-ия успех на сметката си, с който оформиха актив от 80 точки в крайното класиране. Почетното попадение за домакините пък бе дело на Льо Лан в 84-ата минута от дузпа.

Междувременно вторият Олимпик (Марсилия) донякъде разочарова своите привърженици на "Стад Велодром", като завърши 0:0 със слабака Реймс. Марсилци явно нямаха особено желание за игра и не си дадоха прекалено много зор в търсене на успеха. Така те завършват с актив от 70 точки, на 10 зад шампиона ПСЖ.

В друг мач от кръга пък миналогодишният шампион Монпелие загуби с 0:2 гостуването си на Тулуза. И двата гола в срещата бяха дело на Висам Бен Йедер съответно в 5-ата и 11-ата минута.