Бетис громи и крачи към Европа

Отборът на Бетис направи нова важна крачка към участие в Лига Европа догодина. Тази вечер севилци спечелиха с категоричното 4:0 домакинството си на Сарагоса от 37-ия кръг и ще се нуждаят само от още една точка в последния кръг, за да са сигурни за седмото си място в крайното класиране.

Домакините на "Бенито Вийямарин" поведоха още в 1-ата минута с попадение на Рубен Кастро, а в 17-ата минута резултатът бе удвоен от Дорлан Пабон. В 50-ата минута Хорхе Молина добави трети гол за севилци, а крайното 4:0 бе оформено отново от Пабон в 71-ата минута на двубоя.

Така Бетис остава на 7-ата позиция и има актив от 55 точки, като води с 3 пред осмия Райо Валекано. Сарагоса пък е все по-близо до изпадане в Сегунда, като остава на 19-ата позиция с 34 точки. Тимът обаче е само на точка от спасителното 17-то място и шансовете за спасение все още остават.