Попето с феноменален гол за историческо постижение на Кубан (видео)

Българският национал Ивелин Попов се превърна в герой за своя клубен отбор Кубан, който победи с 1:0 Анжи, благодарение на което записа най-успешния сезон в историята си, осигурявайки си участие в Лига Европа. Капитанът на националния отбор реализира в 23-ата минута, след като получи от Йонов, нахлу отляво и от нулев ъгъл се разписа. След гола Попов свали фланелката си от радост и получи жълт картон.

Резултатът се запази до края, което означаваше три точки за отбора от Краснодар и пето място в крайното класиране. Кубан е с равен брой точки със Спартак (Москва) - 51, но столичани заемат четвъртото място, тъй като в руската Премиер Лига при равен брой точки първо се гледа кой от отборите има повече победи. Спартак е с 15, докато Кубан има 14, поради което краснодарци са на пето място.