Гонзо и "моряците" пратиха Ботев (Враца) в "Б" група

Отборите на Черно море и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в мач от 30-ия кръг на "А" група. Георги Божилов откри в 11-ата минута. Илия Илиев изравни от фаул в 62-ата минута. По този начин тимът от Враца изпадна в "Б" група, тъй като по същото време Локомотив (София) победи с 2:1 ЦСКА. В крайното класиране "железничарите" са 12-и с 31 точки, а Ботев - 13-и с 31 точки.

"Моряците" излязоха в своя титулярен състав и показаха, че няма да подаряват срещата на своя съперник. В 11-ата минута Божилов стреля от около 30 метра и изненада Христо Митов за 1:0. До края на полувремето Георги Илиев пропусна две удобни възможности да се разпише.

През втората част футболистите от Враца се вдигнаха и успяха да стигнат до изравнителен гол. В 49-ата минута можеше да се стигне до куриозен автогол във вратата на Георги Китанов, но Александър Александров подложи крак и изби топката. Все пак в 62-ата минута Илия Илиев вкара от пряк свободен удар.

В 79-ата минута отново Илиев можеше да вкара и да спаси врачани от изпадане, но Китанов спаси.