Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Истинско чудо - Лудогорец смаза Монтана и се окичи със златните медали

Лудогорец разби тима на Монтана с 3:0 като гост в мач от последния кръг на "А" група и грабна шампионската титла, изпреварвайки Левски в крайното класиране с една точка. "Орлите" продължиха да пишат история, тъй като се окичиха със златните медали за втори пореден път.

На два пъти точен за "орлите" бе Михаил Александров (68,76) и веднъж се разписа Светослав Дяков (30). "Орлите" може да изкажат своята благодарност към тима на Славия, който сътвори истинско чудо на "Герена".

Първите минути в Монтана бяха равностойни, но постепенно Лудогорец наложи своя стил на игра и започна да създава голови положения.

В 21-ата минута Себастиян Ернандес си пое по отличен начин топката и изкочи сам срещу вратаря, но ударът му от въздуха мина над напречната греда.

Така се стигна до 30-ата минута, когато Светослав Дяков вкара с глава, след прецизно центриране на Жуниор Кишада.

Попадението даде допълнителни криле на гостите, които продължиха с острите набези. Пет минути по-късно минута Кишада имаше възможност да вкара втори гол за своя тим и до голяма степен да сложи точка на спора, но не успя да преодолее стража на Монтана след като бе останал очи в очи с него.

В самия край на първата част Георги Костадинов не остана по-назад от своите съотборници и се нареди на опашката от пропускащи. Младокът изкочи от ляво по атаката и стреля от няколко метра, но ударът му не намери целта.

През вторите 45 минути на терена отново имаше само един отбор. Въпреки че темпото на игра падна, Лудогорец продължи да създава опасности. В 64-ата минута Кишада се прочу с поредния си пропуск.

Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря и вместо да подаде на Мирослав Иванов, който го чакаше пред опразнената врата, зарпочна да подскача около кълбото и накрая при опита си да го прехвърли пропиля изгодната положение.

В 68-ата минута влезлият като резерва Михаил Александров отсрами своя съотборник и покачи на 2:0. Крилото на "орлите" се разписа след пробив на Неманя Милисавлевич и точно центриране, с което задължи Александров да опъне мрежата.

Осем минути по-късно минута Александров записа името си за втори път сред голмайсторите, като ситуацията бе абсолютно идентична с втория гол. Милисавлевич проби, центрира и Александров с глава оформи крайното 3:0

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:3