Ман Сити надви Челси с 4:3 след фантастичен обрат (видео)

Отборът на Манчестър Сити сътвори страхотен обрат срещу Челси в приятелска среща, играна в Мисури и спечели с 4:3, въпреки че губеше с 0:3 в резултата в началото на второто полувреме. През първото полувреме "сините" от Лондон бяха господари на терена и реализираха три безответни попадения. В 14-ата минута сенегалският нападател на Челси Демба Ба откри резултата, разписвайки се след центриране на испанския офанзивен халф Хуан Мата. В 45-ата минута Мата бе съборен от Карим Рекик в наказателното поле на "гражаните" и Сесар Аспиликуета превърна в гол отсъдената дузпа. Осем минути след почивката резултатът стана 3:0 - младиият бразилски атакуващ полузащитник Оскар вкара топката във вратата на Ман Сити, след като се измъкна от бранителите в синьо-бяло и преодоля стража на противника.

Играчите на Рафаел Бенитес вероятно си помислиха, че мачът е свършил, но не така мислеха футболистите на Брайън Кид. "Гражданите" сътвориха фантастичен обрат, който започна с попадение на Хави Гарсия в 63-ата минута. Само минута по-късно Един Джеко се възползва от хубав извеждащ пас на Джеймс Милнър и намали на 2:3, а отново босненският нападател изравни резултата в 84-ата минута с прецизен удар по земя в долния десен ъгъл на вратата на Джамал Блекман. В последната минута защитникът Майка Ричардс засече подаване с глава от непосредствена близост в мрежата на Челси и донесе победата на Манчестър Сити.

Манчестър Сити - Челси 4:3
0:1 Демба Ба (14)
0:2 Аспиликуета (45) д.
0:3 Оскар (53)
1:3 Хави Гарсия (63)
2:3 Джеко (64)
3:3 Джеко (84)
4:3 Ричардс (90)

Състави:

МАН СИТИ: Харт, Сабалета (Майкон 55), Компани (Ричардс 46), Рекик, Клиши, Гарсия, Туре Яя (Хаус 46), Руснак (Милнър 55), Тевес, Силва (Насри 46), Агуеро (Джеко 46)

ЧЕЛСИ: Чех (Блекман 61), Аспиликуета (Рамиреш 46), Иванович (Ферейра 46), Кейхил (Луиш 46), Кристиансен, Микел, Мата (Оскар 46), Бенаюн (Марин 61), Лофтъс-Чийк (Ейк 80), Коул, Ба (Торес 46)