България би Португалия с 3:1 в тренировъчен мач! Тошко Алексиев с 15 точки

Волейболистите от националния отбор на България се наложиха над Португалия с 3:1 (25:21, 25:23, 25:20, 19:25) в тренировъчната игра, която се състоя в зала "Христо Ботев" при закрити врати.

Старши-треньорът ни Камило Плачи заложи на следния стартов състав: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Стоян Самунев и Мартин Божилов - либеро. След първия гейм Плачи и наставникът на гостите Флавио Гулинели се договориха след всяко разиграване да бъде пускана в игра свободна топка от помощник-треньорите. В началото на третия гейм настъпиха първите промени в състава ни като Станислав Петков замени Скримов, а Светослав Гоцев зае мястото на Самунев. В четвъртата част Георги Братоев отстъпи мястото си на Иван Станев, Данаил Милушев замени Соколов, а Борислав Апостолов - Йосифов. В средата на гейма Станев получи травма в коляното и се наложи Братоев да се върне в игра. Португалците спечелиха гейма и така се фиксира крайното 3:1.

Капитанът на България Тодор Алексиев стана най-резултатен с 15 точки. За Португалия се отличи Валдир Секейра също с 15 точки.

Утре и в другиден са официалните контроли с Португалия. Мачовете са от 17,30 часа в "Христо Ботев" и ще бъдат открити за фенове и медии. Входът е свободен.