Хайдук вдигна купата на Хърватия след невероятна драма на реванша

Отборът на Хайдук Сплит спечели за шести път купата на Хърватия по футбол. Възпитаниците на Мио Кръстичевич завършиха 3:3 във финалната-среща реванш срещу Локомотива Загреб и след успеха с 2:1 в първата среща заслужиха трофея. Марио Шитум изведе домакините напред още в осмата минута с удар от границата на наказателното поле, но гостите изравниха в самия край на полувремето след неубедителна изява на вратаря Доминик Пицак, който позволи наглед безопасен удар от фаул на Иван Вукович да мине между ръцете му.

Тино Сушич даде аванс на Хайдук за първи път в мача в 50-ата минута след самостоятелен пробив и точен удар от 13 метра. Нападателят Андрей Крамарич изравни в 71-ата минута преди края и даде надежди на Локомотива, че може да стигне до първи трофей в историята си, но само две минути по-късно резервата Даниел Стоянович вкара за 3:2 за гостите с хубав шут от 18 метра след подаване на Сушич. Карло Бручич изравни в добавеното време, но това беше малка утеха за тима от Загреб.

С успеха Хайдук си гарантира място в Лига Европа. Локомотива също ще играе в надпреварата, след като завърши на второ място в шампионата.