Аустрия Виена шампион с рекорден брой точки

Отборът на Аустрия Виена спечели за 24-и път в историята си титлата в австрийското футболно първенство. Възпитаниците на Петер Щьогер си осигуриха трофея кръг преди края на сезона след победата с 4:0 над гостуващия Матерсбург. Столичани решиха мача още до 12-ата минута, когато поведоха с 3:0 с попадения на Александър Горгон, Маркус Сутнер и Томас Юн. Малко след почивката Горгон вкара втория си гол в мача, за да оформи успеха.

Така Аустрия събра рекордните в историята на австрийския шампионат 82 точки и има непреодолим аванс от 8 точки пред миналогодишния първенец Залцбург, който остана втори, след като стигна само до 2:2 срещу Рийд като гост. Това е пъва титла за столичани от 2006 година.