Лудогорец си го изкара на Ботев Пд - титлата се решава на "Герена" (видео)

Отборът на Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в мач от предпоследния кръг на "А" група и по този начин запази интригата за титлата жива. Двете попадения в днешната среща бяха дело на Иван Стоянов (8д,20). В 18-ата минута главният съдия даде втора дузпа в полза на "орлите", но тя бе пропиляна с лека ръка от Стоянов.

След 29-ия кръг стана ясно, че титлата ще се реши в събота на стадион "Георги Аспарухов", където Левски приема Славия. При победа "сините" ще грабнат титлата. Надеждата на Лудогорец е "белите" да победят или да направят хикс, което автоматично ще ги изстреля на първото място. От своя страна пък "орлите" трябва да вземат трите точки като гост на Монтана.

Лудогорец бе пълен годподар на терена и напълно надигра своя опонент. Множеството пропуски обаче лишиха тима на Ивайло Петев от по-изразителна победа.

Домакините започнаха във вихрено темпо срещата и Иван Стоянов откри резултата от дузпа още в 8-ата минута. Фланговият състезател се разписа след нарушение на Марлон Перейра срещу Марселиньо. Острите набези на настоящия шампион на България не спряха дотук.

Малко по-късно Станислав Генчев можеше да отбележи втори гол, но прехвърлящият му удар не намери очертанията на опразнената врата. В 18-ата минута главният съдия за втори път отсъди дузпа в полза на Лудогорец, този път за нарушение на вратаря Адам Стаховяк срещу Станислав Генчев.

Зад топката отново застана Стоянов, чието изпълнение бе несериозно и стражът на "канарчетата" спаси. Две минути по-късно Стоянов все пак се реваншира за пропуска. Генчев подаде към бившия футболист на ЦСКА, който си пое технично кълбото и след изстрел с вътрешната част на ходилото опъна мрежата. До края на срещата не се случи нищо интересно и главните действащи лица се прибраха на почивка.

Втората част не се различаваше кой знае колко от първите 45 минути. Лудогорец атакуваше, а Ботев се бранеше с всички сили и трудно стигаше до голови положения.

В 63-ата минута Стоянов имаше отлична възможност да запише хеттрик, но останал сам срещу вратаря, след отличен извеждащ пас на Марселиньо, бившият футболист на ЦСКА не успя да го преодолее. В 70-ата минута канонадата продължи с пълна сила и Лудогорец създаде нова опасна ситуация пред вратата на "канарчетата".

Генчев изведе Себастиян Ернандес очи в очи със стража на Ботев, но колумбиецът не успя да си поеме добре топката, при опита си да преодолее Стаховяк и кълбото излезе в аут.

В самия край на срещата влезлият като резерва Неманя Милисавлевич на два пъти имаше добра възможност да оправдае гласуваното му доверие като отбележи гол, но липсата на игрова практика и самочувствие му изиграха лоша шега.

От своя страна Ботев направи опит да намали резултата, но атаките на "канарчетата" бяха доста плахи и с нищо не застрашиха Владислав Стоянов, и бранителите пред него.

Козмин Моци пък бе пълен господар във въздушните двубои и не остави никакъв шанс на противниковите нападатели в борбата на втория етаж. Румънецът съвсем заслужено обра овациите на публиката със сърцатата си игра.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 2:0

1:0 Стоянов 8 (д.)
2:0 Стоянов 20