Черно море натупа Миньор, Перник се прости с елитния футбол

Отборът на Черно море победи с 2:0 Миньор в мач от предпоследния кръг на "А" група. "Моряците" вгорчиха допълнително живота на "чуковете", който изпаднаха още миналия кръг и днес изиграха последния си мач в елита на своя "Стадион на мира". Така догодина за първи път от пет години насам Перник няма да гледа на живо футбол от "А" група. Попаденията бяха бе дело на Еденилсон Бергонси и Брус Иканго през второто полувреме. Възпитаниците на Георги Иванов - Гонзо бяха по-активният тима през целия мач и логично стигнаха до успеха, а при повече концентрация можеха да стигнат и до още по-изразителен успех.

През първата част гостите бяха по-активният тим, но опитите им да преодолеят вратаря на домакините Боян Пейков се оказаха несполучливи. На два пъти Симеон Райков се опита да вкара, но стражът бе на мястото си.

Десетина минути след подновяването на играта обаче логичното се случи и Черно море откри резултата. Еденилсон Бергонси се разписа с хубав удар от 25 метра.

Малко преди края на мача пък Черно море стигна до втори гол. Илиян Капитанов центрира към Иканго, който от границата на малкото наказателно поле вкара с глава.

Така Миньор остава с 20 точки на 14-о място, докато гостите от Варна записаха третя победа в последните си четири мача и вече има 34 точки на десето място.