Кислинг удари черен печат на Хамбургер за Европа и взе голмайсторската корона (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) затвори по добър начин сезона, макар че не си даде кой знае колко зор и победи с 1:0 като гост Хамбургер ШФ в мач от последния 34-и кръг на Бундеслигата. Загубата се оказа фатална за „червените шорти”, които не успяха да се класират за Лига Европа, след като останаха седми на 3 точки зад Айнтрахт (Франкфурт).

Щефан Кислинг донесе победата на „червено-черните” в последните секунди на срещата и с това си попадение стана топ-реализатор на Бундеслигата с отбелязани 25 попадения. С едно зад него остана „машината за голове” на Борусия (Дортмунд) Роберт Левандовски.

Отборът на Торстен Финк изигра по-силна среща и трябва да съжалява, че изпусна трите точки. В 15-ата минута капитанът Рафаел ван дер Ваарт стреля от малък ъгъл, но вратарят Бернд Лено се намеси добре и изби. Минута по-късно Петер Ирачек центрира към Денис Аого, който въпреки ниския си ръст отскочи добре и накара стража на „аспирините” да се разтегне максимално, за да предотврати попадение във вратата си. В 38-ата Хеун-Мин Сон подаде към Аого, който шутира силно от дъгата, но изстрелът мина малко над напречната греда.

Минута по-късно дойде първата опасност пред вратата на Рене Адлер. Андре Шюрле спринтира добре отляво и подаде остро пред вратаря на Кислинг, който бе непокрит. Нападателят обаче не успя да нанесе силен изстрел и Адлер изби встрани.

В 57-ата исканият от Челси Шюрле стреля от 15-ина метра, но стражът на „червените шорти” отново се прояви майсторски.

В 66-ата Леверкузен можеше да накаже безобразна грешка в защитата на домакините, но не съумя. Топката бе изритана от защитната линия силно напред. Първо с нея се размина един защитник на домакините, а после и излезлият напред вратар. Кислинг виждаше попадението, но в последния момент се намеси Томас Ринкон и с шпагат изби.

В 90-ата Кислинг успя да забие своя гол №25 в Бундеслигата след блестяща контраатака. Сидни Сам изрита силно напред към оставения непокрит таран и той с мощен спринт и хубав удар отблизо вкара за 0:1.