Силен Благо Георгиев носи победа на Амкар

В среща от предпоследния, 29-ти кръг на руската Премиер лига отборът на Амкар (Перм) победи като домакин Ростов с 3:2, а в герой на мача се превърна бившият български национал Благой Георгиев.

В 17-та минута именно след пробив по фланга на Георгиев падна и първото попадение, дело на Александър Коломейцев за 1:0. В 23-та минута Мартин Якубко увеличи на 2:0 отново след точно подаване на българският футболист. В 55-та минута бившия национал на България изпълни отлично дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на Ростов и резултатът стана 3:0 за домакините. Попадението беше негово второ за сезона с фланелката на Амкар.

В 85-та минута обаче при борба за висока топка Благой Георгиев се приземи лошо и бе изнесен от терена на носилка. Вместо него в игра се появи Сергей Волков. В отбора на Амкар през целия мач игра и Захари Сираков.

След днешната победа Амкар се изкачи на 11-то място във временното класиране с 28 точки, колкото има и Волга (Нижни Новгород), но отборът на Волга е с мач по-малко. Лидер в класирането е ЦСКА (Москва) с 63 точки пред Зенит - 58 точки.